İBB sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır. Uygulamalı olarak Youtube sayfamızda anlattık. Bu yazımızı okumadan önce 1000 TL sosyal yardım başvurusu şartlarını öğrenmek istiyorsanız. Yazımı okuyun.

İBB kendi yetki alanında İstanbullulara bir çok hizmet götürmektedir. Bu hizmetler başta ulaşım olmak üzere acil, bilgi hizmetleri, imar konusunda olduğu gibi İBB’ nin sosyal konularda da kamu yararı için uygulaması bulunmaktadır.

Korona virüs sebebiyle alınan tedbirler sebebiyle bir süredir İBB sosyal yardım başvurularını online sistem üzerinden almaya başladı. İBB Sosyal Kart, İBB erzak yardımı başta olmak üzere, diğer ayni ve nakdi yardımların başvuruları da bu sistem üzerinden almaktalar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu nasıl yapılır, erzak yardımı ve İBB Sosyal market kart yardımı başvuruları ve başvuru sorgulama işlemleri hepsi tek çatı altında linkini videoya bırakıyorum.

İBB Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dilereseniz şimdi videomuzu izleyelim.

İstanbul Büyükşehir belediyesinin bir çok yardım çeşidi bulunmaktadır. İBB’nin sosyal yardımlarını koordine eden birim Edirnekapı’ da bulunan Kadın Koordinasyon Merkezi‘ dir. 153’ ü arayarak her türlü sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezlerinde onlarca kişi çalışıyor.

İBB Sosyal Kart Başvuru işlemi

Bir çok kişi de İBB sosyal kart başvurusu nasıl yapılıyor diye. Videoda anattığım başvuru sistemi, online başvurudur. İBB’ den aldığım bilgiye göre daha öncesinde yüz yüze yapılan sosyal incelemeler corona virüs salgını sebebiyle şuan internet üzerinde alınmaktaymış. Videoyu izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

orumlar

  1. Nermin Olur Yanıtla

    Nakti yardıma ihtiyacım var, kiracıyım, fatura, kira vs ödeyemiyorum zor durumdayım lütfen dikkate alın

  2. Semra şahin Yanıtla

    Evimkira 3çocuk var serbest çalışan yok yeşilkartliyim allah rızası için yardım edin zor durumdayizolursagiderişsizdualarimsizinle lütfen elatin yardımedin nakliyardim

Yorum yaz